miercuri, 1 iulie 2009
sâmbătă, 20 iunie 2009
Dilema?
A fi sau a nu fi sincer? Sa te exprimi asa cum simti sau sa te ascunzi in fata unui zambet?
Sa arati ce simti sau sa te prefaci indiferent si rece cand inima iti bate cu putere vrand sa iasa din piept, iar chipul iti radieaza la vederea persoanei cu pricina?
Si uneori se intampla sa suferi... cu suferinta ce faci? cum o dregi? o accepti. doar ca lasa urme.. uneori prea adanci ca sa poata fi sterse intr-un interval scurt.
Unde te mai ascunzi, cand cineva te priveste in ochi, iar tu te simti de parca iti vede sufletul gol?
Sa arati ce simti sau sa te prefaci indiferent si rece cand inima iti bate cu putere vrand sa iasa din piept, iar chipul iti radieaza la vederea persoanei cu pricina?
Si uneori se intampla sa suferi... cu suferinta ce faci? cum o dregi? o accepti. doar ca lasa urme.. uneori prea adanci ca sa poata fi sterse intr-un interval scurt.
Unde te mai ascunzi, cand cineva te priveste in ochi, iar tu te simti de parca iti vede sufletul gol?
joi, 18 iunie 2009
Meooow
miercuri, 17 iunie 2009
Reeaaally?
Neah.. ma las de sportul asta.. fiinta umana nu poate fi inteleasa pe cale rationala.Copii sunt un fenomen aparte... "unul dintre lucrurile fermecatoare atunci cand petreci timpul cu copii este acelas ca tot ce vor ei sa faca este sa se joace. Totul e un joc pentru ei. Nu sunt sclavii nici unui orar. Vor doar sa se distreze toata ziua, in fiecare zi, chiar si toata noaptea.. daca ar putea tine ochii deschisi".
Te cuceresc cu privire, iti surad strengar, iti capteaza atentia.. apoi fug in voia lor... Se supara cand nu primesc atentie de la persoana care vor ei sa le acorde atentie. Incep sa planga. Si fac un botic irezistibil... Iar in momentul in care au obtinut ce au vrut... te-au uitat.. nu mai prezinti interes.
Adultii sunt niste copii mai mari... au pretentii de a fi elevati... un bagaj de scuze, suparari, griji si motive irelevante.. sunt nervosi, agitati, grabiti... iar tot zumzetul asta le da senzatia ca sunt importanti...
Ma apuc de studiat extraterestrii!!!
marți, 16 iunie 2009
Making friends with shadows
Frica de a nu fi acceptat
Frica de a nu fi iubit
Frica de a pierde iubirea
Frica de a-ti pierde identitatea
Frica de a nu fi ranit
Frica de a fi parasit
Frica de esec
Fiecare isi are demonii lui. De unii esti constient, altii te ataca atunci cand te astepti mai putin. Pe unii ii acepti, pe altii ii renegi. Pe unii ii domini, altii te domina.
Cand ies la iveala, te dau peste cap ... doar exista zile bune.. si zile mai putin bune (proaste adica)
Poti sa "traiesti" intr-un glob de cristal, protejat(a) de orice factori perturbatori (am serioase dubii ca se numeste a trai) sau poti sa-ti infrunti temerile si sa-ti asumi riscul de a actiona.
Asculta-ti intuitia. Fii spontan(a). Asteptand momentul potrivit, uneori poate fi prea tarziu.
http://www.youtube.com/watch?v=uy0HNWto0UY&eurl - chiar poti sa te bazezi tot timpul pe noroc?
Frica de a nu fi iubit
Frica de a pierde iubirea
Frica de a-ti pierde identitatea
Frica de a nu fi ranit
Frica de a fi parasit
Frica de esec
Fiecare isi are demonii lui. De unii esti constient, altii te ataca atunci cand te astepti mai putin. Pe unii ii acepti, pe altii ii renegi. Pe unii ii domini, altii te domina.
Cand ies la iveala, te dau peste cap ... doar exista zile bune.. si zile mai putin bune (proaste adica)
Poti sa "traiesti" intr-un glob de cristal, protejat(a) de orice factori perturbatori (am serioase dubii ca se numeste a trai) sau poti sa-ti infrunti temerile si sa-ti asumi riscul de a actiona.
Asculta-ti intuitia. Fii spontan(a). Asteptand momentul potrivit, uneori poate fi prea tarziu.
http://www.youtube.com/watch?v=uy0HNWto0UY&eurl - chiar poti sa te bazezi tot timpul pe noroc?
duminică, 14 iunie 2009
Baby bootcamp
Abonați-vă la:
Postări (Atom)


